Kurumumuz Hakkında Genel Bilgiler

 

Kurumumuz; Milli Savunma Bakanlığı tarafından 17.04.1981 tarihinde hizmete açılmış olup; sıkı yönetim döneminde Metris Askeri Cezaevi olarak kullanılmakta iken 01.08.1988 Tarihinde Adalet Bakanlığına devredilmiştir. Bu tarihten itibaren Bakırköy Adliyesine bağlı " Metris Kapalı Cezaevi " olarak hizmet vermeye başlamıştır.

18.03.2007 tarihinde hizmete giren Metris 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna aynı ay içerisinde kapatılan Metris H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan tutuklu ve hükümlüler buraya nakledilerek faaliyete devam edilmiştir. Kurumumuz bünyesinde 31.05.2008 tarihinde Metris 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumu hizmete girmiştir.

Metris 1 ve 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Eskiedirne asfaltı üzerinde olup İstanbul ili Esenler ilçesi Oruç Reis mahallesinde 50.000 metre kare üzerine kurulmuş, kurum binalarının oturma alanı 32.000 metre karedir.

Kurumumuzda eksiksiz bir sağlık bakımının tüm insanlar için geçerli olan temel bir hak olduğu ve cezaevimizdeki sağlık koşullarının toplum sağılını da etkilediği bir gerçek olduğu düşünülerek özgürlükleri ellerinden alınmış gerek hükümlü ve gerekse tutuklular kurumumuzda ilk kabullerinden başlamak kaydıyla cezalarının infazı sürecesince faydalandıkları sağlık hizmetleri aşağıda belirtilmiştir.

Cezaevimizde kurum tabibi tarafından hükümlü ve tutuklulara aşağıda belirtilen sağlık hizmetleri sunulmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Metris 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi -03.12.2012 ] - Webmaster : Ömer KARABAŞ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.