Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  KAPALI ZİYARET USÜL VE ESASLARI

  Hükümlü ve tutuklular; eşi, anne, babası, büyükanne ve büyükbabası, çocuğu, torunu, kardeşi, gelini, damadı, kayınbiraderi, baldızı, yengesi, eniştesi, görümcesi, kayınvalidesi, kayınpederi, kayınvalidesinin annesi ve babası, kayınpederinin anne ve babası, eşinin başkasından olma çocuğu, büyükanne ve büyük babasının anne ve babaları, torun çocuğu, kardeş çocuğu, eşi, amcası, halası, dayısı, teyzesi ve bunların eşleri ile vasisi ve kayyımıyla görüşebilir.

   

  Hükümlü ve tutukluların yukarıda belirtilen kişiler dışında ilgili yönetmelikte yapılan değişiklik gereği " Hükümlü ve tutuklular üç ziyaretçinin adı soyadı ve adreslerini, ceza infaz kurumuna kabulünden ve kendisine bu hususun tebliği edildiği tarihten 60 gün içinde bildirmesi durumunda kurumun verdiği açık ve kapalı görüşlerden faydalanabilir.

   

  Ziyarete her hükümlü ve tutuklu yakını T.C. Kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ve ya tarihi geçmemiş pasaport (çocukları hangi yaşta olursa olsun nüfus cüzdanı) ile gelmeleri gerekmektedir.Belge olmadan işlem yapılmayacaktır.

   

  Savcılık izni dışında belirtilen gün ve saatler dışında kesinlikle görüş yaptırılmaz.

   

  Kapalı görüşme süresi en fazla 1 saat olarak belirlenmiştir.

   

  Ziyarete gelecek olan Hükümlü-Tutuklu yakınları kayıt işlemleri nedeniyle görüşme saatinden en az 30 dakika önce Kurumumuzda bulunmaları gerekmektedir.

  Adres

  15 Temmuz, Mahallesi, Eski Edirne Asfaltı üzeri. No:419, 34250 Esenler/İstanbul

  Telefon

  0212 538 50 56 - 0 212 617 52 20

  FAKS: 0 212 537 96 70

  E-Posta

  metris.1nttcikisaretadalet.gov.tr