Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  REVİR BİRİMİ

  KURUM REVİRİ

  Kurumda Koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerini cezaevi tabibinin başkanlığında yerine getiren servistir. Sağlık Servisinde cezaevi tabibi, diş tabibi, eczacı, diyetisyen, sağlık memuru görev yapar.

  Kurumuzda kalmakta olan hükümlülerin; İlk ve Fiziki Muayene ,Enfeksiyon ve Pansuman , Şeker, Tansiyon Ölçümü ve Takibi Sütur Atma ve Sütur Alma ,EKG Çekimi , Nebülazatör Uygulaması ,Reçete edilen ilaçların temini ve hükümlülere dağıtılması, Serum takma, damar yolu açma, Airway uygulaması CPR uygulaması ,Portor Takibi ,Kurum içi hijyen kontrolü ,Su numunesi analizi takibi ve kontrolü ,Kan grubu ölçümü Bulaşıcı, salgın hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici hizmetlerde bulunma(Hepatit aşıları, Grip salgınları,Tüberküloz hastalarının tedavi, kontrol ve takibi vs)İleri tedavi ve tetkik gerektiren hastaların sevklerini tam teşekküllü hastanelere sevk işlemleri yapılmaktadır.

  Kurumumuz diş tabipliğinde ise;

  Diş muayenesi,Diş çekimi ,Diş dolgusu, Işınlı ve Amalgam dolgu ,Deter Traş (Diş taşı temizliği) İleri tedavi ve tetkik gerektiren hastaların sevklerini tam teşekküllü hastanelere sevk işlemleri yapılmaktadır.

  Adres

  15 Temmuz, Mahallesi, Eski Edirne Asfaltı üzeri. No:419, 34250 Esenler/İstanbul

  Telefon

  0212 538 50 56 - 0 212 617 52 20

  FAKS: 0 212 537 96 70

  E-Posta

  metris.1nttcikisaretadalet.gov.tr